Vega Studio Adv.

Wiedza to skarb, który zawsze podąża za właścicielem

Własne opracowania

Jednostkom samorządowym, nadleśnictwom, instytucjom i firmom proponujemy zakup opracowanych przez nas materiałów edukacyjnych, poruszających sprawy, którym warto przyjrzeć się z bliska. Publikacje przekazują wiedzę w bardzo przystępny sposób, na ich podstawie można przygotować i przeprowadzić warsztaty tematyczne. Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej.

Poradnik podpowiada, jak przygotować się do wyprawy do lasu, jakie możemy napotkać w nim zagrożenia, jak się przed nimi chronić i jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Przeznaczony dla czytelników dorosłych i dzieci powyżej dwunastu lat. Format 115×165 mm.

Przewodnik przeznaczony do czytania przez rodziców dzieciom przedszkolnym, jak i dla starszych dzieci do dwunastu lat. Kształtuje odpowiedzialne postawy społeczne, uczy praktycznych zachowań, przestrzega przed konsekwencjami niewłaściwego postępowania. Format 115×165 mm.

Zbiór zadań do samodzielnego rozwiązywania dla dzieci do ośmiu lat. Może być uzupełnieniem lub podsumowaniem warsztatów z zakresu edukacji leśnej dla dzieci, ale także bazą do ich przygotowania i przeprowadzenia. Format książki 200×280 mm.

Przewodnik przybliżający zasady gospodarki leśnej. Opisuje kolejne etapy rozwoju lasu, począwszy od doboru nasion i szkółki leśnej poprzez wszystkie etapy wzrostu aż do wycinki i sprzedaży drewna. Uzupełniony o liczne ciekawostki. Odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci od dwunastu lat. Format 115×165 mm.

Liściownik pomaga rozróżnić gatunki najczęściej występujących w Polsce drzew przede wszystkim na podstawie liści. Zawiera także opis innych części morfologicznych, jak kwiaty, szyszki, owoce, nasiona, kora i zarys sylwetki drzewa w zależności od warunków, w jakich te drzewa rosną. Odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci od dwunastu lat. Format 115×165 mm.

Grzybiarstwo jest elementem polskiej tradycji. Dzięki ogólnej dostępności zasobów leśnych w Polsce możemy cieszyć się zarówno tą rozrywką, jak i smacznymi zdobyczami przyniesionymi z lasu. Poradnik opisuje najpopularniejsze jadalne i trujące grzyby występujące w Polsce. Odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci od dwunastu lat. Format 115×165 mm.

Powrót do natury w kwestii kulinarnej i pielęgnacji ciała to dziś bardzo popularny temat. Zielnik wskazuje popularne lecznicze i jadalne rośliny, które każdy z nas może znaleźć podczas spaceru w lesie. Podpowiada, jak odróżnić je od innych roślin i jak wykorzystać w swoim domu. Przeznaczony dla dorosłych i dzieci od dwunastu lat. Format 115×165 mm.

Notatnik w kratkę. Zawiera ciekawostki, praktyczne porady dotyczące zasad komunikacji, pierwszej pomocy czy zero waste. Wzbogacony o gry logiczne, sudoku, wykreślanki i kolorowanki. Dla dorosłych i dzieci od dwunastu lat. Format notatnika 148×210 mm.

Książka przeznaczona jest dla dzieci do ośmiu lat. Porusza tematy związane z bezpieczeństwem i właściwym zachowaniem w różnych sytuacjach. Podpowiada rodzicom, jakie zagadnienia dobrze jest omówić z dzieckiem, aby było bezpieczne i umiało się zachować w sytuacjach zagrożenia. Wspólne czytanie przez rodziców i dzieci poszczególnych rozdziałów może być dobrym początkiem do dłuższej i wnikliwszej rozmowy na trudne tematy. Format książki 220×220 mm.

Bądźmy w kontakcie

szablon kontakt logo

Vega Studio Adv.
82-500 Kwidzyn, ul. Grudziądzka 22/3a
Dział handlowy - tel. +48 500 175 747
Studio graficzne - tel. +48 510 107 950
e-mail: biuro@grupavega.pl